Ana SayfaHİDROJENMAVİ HİDROJENUcuz karbonsuz mavi hidrojen dönemi

Ucuz karbonsuz mavi hidrojen dönemi

Karbonsuz teknoloji araştırmaları yapan 8 Rivers neredeyse emisyonsuz mavi hidrojen üretecek

8 Rivers yeni 8RH2 teknolojisi ile fosil gazdan H2 üretirken neredeyse tüm emisyonları ortadan kaldırabilen bir yöntem bulduğunu açıkladı. Çığır açacak teknoloji, yüzde 100 e yakın karbon yakalama ile mavi hidrojen üretmek için en ucuz yöntem olacak.

Çoğu mavi-hidrojen karbon yakalama teknolojisi, hidrojen üretim yöntemine bağlı olarak yüzde 90-96 aralığında karbon yakalama oranlarını hedefler. 8 Rivers,  teknolojisinin bağımsız mühendislik firması Fluor tarafından onaylandığını söyledi. Teknoloji Yüzde 99 karbon yakalama oranının yanı sıra yüzde 75’den fazla bir genel verimliliğe sahip.

Şirket şu anda pilot ticari ölçekli bir tesis için tasarımını ilerletiyor. Şirket Mart ayında Güney Kore’li SK Group’dan 100 milyon dolarlık bir yatırım kazandı.

8 Rivers teknoloji şirketi, dünyanın iklim hedeflerini karşılamasını sağlayacak bir teknoloji olan Allam-Fetvedt Döngüsü’nü geliştirdi. Allam-Fetvedt Döngüsü, hava emisyonu üretmeden fosil yakıtlardan düşük maliyetli elektrik üretmenin yeni bir yolu. 8 Rivers ayrıca temiz hidrojen, doğrudan hava yakalama, sıfır karbonlu yakıtlar ve temiz etilen gibi diğer sürdürülebilir altyapı çözümler üzerine çalışıyor.

İlginizi çekebilir:  Narisong'un elektrolizörlerini Çinli güneş devi Longi üretecek
İLGİLİ HABERLER
- Advertisment -

POPÜLER HABERLER