Ana SayfaÜRETİM TESİSLERİMitsubishi’den 600MW’ lık hidrojenli santral

Mitsubishi’den 600MW’ lık hidrojenli santral

Singapur Jurong Adasında hidrojenli elektrik santrali kuruluyor. 600 megavatlık   santral 2026 da faaliyete geçecek.

Mitsubishi Power’ın da aralarında bulunduğu şirketler hidrojen santrali anlaşması imzaladı. İşbirliğinde bulunan şirketler arasında Mitsubishi Power, Mitsubishi Heavy Industries ve Jurong Engineering Limited (JEL) yer alıyor.

Kombine çevrim enerji santrali,  Sembcorp Industries yan kuruluşu Sembcorp Cogen’in Singapur Jurong adası hizmet merkezi için inşa edilecek.  Tesisin 2026 da hizmete girmesi bekleniyor.

Mitsubishi tesisin gaz türbinini, buhar türbinini ve diğer ana aksesuarlarını ekipmanlarıyla birlikte tedarik edecek. Şirket ayrıca, tesislerin ana ekipmanlarının bakımı için uzun vadeli bir servis anlaşması imzaladı. JEL ise Tesisin inşaatını yapacak.

Sembcorp’taki Singapur ve Güneydoğu Asya CEO’su Koh Chiap Khiong, imza töreninde  “Yeni enerji santralinin geliştirilmesi, Jurong Adası’ndaki enerji üretim varlıklarımızın performansını artıracak ve hidrojen yakıtı harmanlama yoluyla karbon emisyonlarının azaltılmasının yolunu açacak” şeklinde konuştu. Mitsubishi Power İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Takao Tsukui ise  “Enerji endüstrisi geliştikçe, enerji üretimi için hidrojen gibi düşük karbonlu alternatiflere öncelik vermemiz çok önemli” ifadesini kullandı.

İlginizi çekebilir:  Suudi Aramco yeşil hidrojen için Danimarkalı Topsoe ile anlaştı
İLGİLİ HABERLER
- Advertisment -

POPÜLER HABERLER