Ana SayfaİŞ DÜNYASIYeşil çelik üretiminde Tyssenkruup- H2 Green Steel işbirliği

Yeşil çelik üretiminde Tyssenkruup- H2 Green Steel işbirliği

Tyssenkruup Nucera, H2 Green Steel’in Boden elektroliz tesisinin 700 MW’lık kapasitesi için  garanti alım anlaşması  yaptı.

– H2 Green Steel Tyssenkruup Nucera ile yaptığı anlaşma ile , İsveç’in Boden kentindeki elektroliz tesisi için 700 MW’lık  kapasiteli alımına  garanti verdi.

Boden tesisinde üretilen hidrojen, doğrudan yerinde tüketilecek ve demir cevherini sünger demire indirgeyerek yeşil çelik üretimine olanak tanıyacak.

Tyssenkruup Nucera’nın CEO’su Dr. Werner Ponikwar, “Bu elektrolizör anlaşması, pazar dinamiklerinde bir değişikliğe işaret ediyor ve aynı zamanda yeni iş modelimizin bir örneği’ şeklinde konuştu. H2 Green Steel’in Teknolojiden Sorumlu Başkanı Maria Persson Gulda, “Kendi güçlü teknik uzmanlığımızı Tyssenkruup nucera gibi deneyimli bir elektroliz tedarikçisiyle birleştirmek, büyüyen yeşil hidrojen ekonomisinde bize sağlam bir avantaj sağlıyor ve bunu da endüstride dönüşüm için kullanacağız’ dedi. Boden tesisi, 2025’te üretime başlamayı ve 2030’dan itibaren yılda 5 milyon ton yeşil çelik üretmeyi hedefliyor.

İlginizi çekebilir:  Hindistan hidrojende griden yeşile yöneliyor
İLGİLİ HABERLER
- Advertisment -

POPÜLER HABERLER